O webu

Investicím v různých podobách se věnuji od roku 2014. Začal jsem zprvu využíváním P2P (peer-to-peer) služeb (Bankerat, Bondora, Mintos, Estateguru, Zonky, Fingood, Firefish), portfolio jsem pak začal rozšiřovat o DCA (dollar cost averaging) do BTC. Později jsem začal aktivně budovat akciové portfolio v kombinaci s pasivním investování do ETF. V posledních letech se pak věnuji aktivnímu tradingu kryptoměn, hlavně Bitcoinu (scalping, swing trading, robotický trading).

Proč jsem se rozhodl založit tenhle web a sdílet svoje myšlenky a zkušenosti?

Nikdo nemá patent na rozum. Sám na sobě jsem si zažil to, že byť je na internetu a v knihách hodně návodů a best practies, až když si to vyzkoušíte a prožijete, teprv zkušenost z vás dělá odborníka. Rád bych jak pro sebe, tak pro kohokoliv, koho to bude zajímat, v čase mapoval svoje zkušenosti, znalosti a rád bych je sdílel dál těm, které láká svět kryptoměn, investování jak aktivního, tak pasivního. Pro ty z vás, kteří se chcete zdokonalit ve finanční gramotnosti a chápat souvislosti v makroekonomice, co se děje na trhu a proč, jaké to má následky (věřte mi, jde si to nastudovat a pochopit i bez bakaláře na VŠE).

Rád bych pomohl také těm, kteří vlastně ještě neví, který druh investování „je ten pravý“. Jestli disciplinovaný a rizikovější trading, nebo raději nastavit trvalák a investovat pravidelně a hotovo. A nebo třeba od každého něco.

P.S.: Jeden z důvodů, proč web zakládám je také to, že bych se rád přiučil od vás, čtenářů. Dostal oponenturu pro své názory. Takže budu rád za komentáře u článků, stejně tak za sdílení dále.